Kontakt

Ak máte otázky, či návrhy na záhradkárske projekty a experimenty, neváhajte nás kontaktovať diskusným príspevkom cez formulár pod týmto textom alebo odoslaním správy na e-mailovú adresu ferkovce @ gmail.com. Sme otvorení každej výzve a iniciatíve, radi sa pustíme do každého nového projektu.

 

19 Diskusií
 1. 2 roky ago
  Marián

  Držím palce! Dobrí ste! :-)

  Odpovedať
 2. 2 roky ago
  Marian Vlk

  Dobrý deň,

  Rád by som Vás oslovil v mene najväčšieho slovenského vydavateľstva na Slovensku, spoločnosti 7 Plus, možno poznáte náš záhradkársky web, ktorý podrobne píše o rôznych zákutiach záhradnej problematiky, chcel by som Vás preto osloviť s otázkou, či by ste mohli v rámci vašej webovej stránky odkazovať na obsah nášho portálu http://www.izahradkar.sk.

  Prostredníctvom odborne napísaných článkov, ktoré sú tak pre lajkov ako aj záhradníckych odborníkov by sme chceli zvýšiť záujem o rôzne oblasti záhradníctva a prispieť tak k väčšej osvete.

  Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedať
  • 4 mesiace ago
   marián komžík

   zdravíčko,
   pokiaľ pokladáte nami uvádzané informácie za čitateľsky atraktívne, kľudne môžete na ne odkazovať na vašich stránkach. opačné garde je, ako sám dobre viete, záležitosťou reklamnou a teda aj spoplatnenou. pokiaľ by ste si chceli nejaký balíček odkazov u nás predplatiť, tak ma kľudne kontaktujte na môj mail.
   zatiaľ prajem príjemný deň

   Odpovedať
 3. 2 roky ago
  Peter

  Orezavanie vysokych a prestarnutych (nie len ) ovocnych stromov.
  Dobry den, poslednou dobou sa dostavaju ku mne cim dalej tym viac ziadosti o orezavanie stromov, ktore svojou vyskou a mohutnostou vzbudzuju respekt.
  Ako vsak si s tym poradit ?
  Ja som si to poriesil takto :
  V prvom rade som navstivil odbornikov cize arboristov, ktori ma zaucili stromolezeckej technike, a na zaklade toho som si musel urobit preukaz pre pracu vo vyskach, nasledne preukaz pre pracu s rucnou motorovou pilou a na zaver stromolezecky kurz..
  Chcel by so tym len povedat tolko nech si ludia neberu na lahku vahu orez takychto stromov, uz neraz sa mi vyplatilo byt isteny nie na jednom, ale na dvoch lanach, ved zdravie mame len jedno.
  Mozno vy mate ine skusenosti a urcite aj tato rada by potesila nadsencov ovocinarov.

  Odpovedať
 4. 2 roky ago
  Ing. Dušan Hnilica

  Otváram tému /rubriku/ Huby,….pestovanie doma, na záhrade, úžitok…tvorba hubovej záhradky, hubovej skalky a všetko, čo súvisí s pestovaním húb /osivo, sadby, priesady, návody, ukážky, použitie, liečivé účinky/.

  Odpovedať
  • Milan Gigel2 roky ago
   Milan Gigel

   Zdravím Vás,

   Sme v kontakte, budem veľmi rád ak sa tejto téme budeme venovať.

   Odpovedať
  • 12 mesiacov ago
   Ing. Dušan Hnilica

   Hliva ustricová – klasicky.

   Pre pestovateľov, záhradkárov a našencov nie je treba predstavovať Hlivu ustricovú. Roky stagnujúci rozvoj malého a domáceho pestovania sa prekonáva výrobou substrátov až 15 kg, ktoré sú vhodné pre domáce pestovanie bez akýkoľvek nárokov na extra podmienky. Je to prípravok pre úplných začiatočníkov, pretože je to hotový balík, ktorý už len plodí a plodí, aj 4 x za sebou.
   Pre podnikavých pestovateľov, pre samozásobiteľov seba a okolia, je to ideálny prostriedok, s maximálnou kvalitou a garanciou plodivosti a nie nejaké amatérske pochybenia.
   Uvediem len, že sa opakujú staré chyby a úvahy, že huby sa vraj majú pestovať v pivnici. Je to nezmysel a kto tak urobí, robí základnú chybu. Skúsenosti hovoria za seba. V pivnici boli jablká, zemiaky, potom nič, potom plesne a iné mikroskopické huby, ktoré, ak sa neeliminujú dezinfekciou, tak spôsobia úhyn napr. hlivy.
   Hliva ustricová a spol. sa má pestovať vonku, pri dostatku svetla. Úplne ideálne sú priestory vo fóliovníkoch, skleníkoch po zeleninovej výsadbe, hociu aj v zimnom období, pretože ako mi potvrdila milulá zima /málo mrazivá/, hlive sa darí v teplotách 2 – 5 st. C., ideálne 10 st. C.
   Na obrázkoch /vid FB/ je jednoduché prístrešie, balíky tam sú zavesené /slimáky nelietajú/, prístrešok vytvára mikroklímu a ako vidno, plodí bohato.
   Pre pestovanie v domácich podmienkach je ideálny akýkoľvek krytý priestor, ktorý má podlahu voľnú /zem/, svetlo /4000-7000lux/, vetranie. Prírodné sily zariadia vyrovnanosť klímy a vlhkosti a to je pre huby, pestované pohodlne, bez strsu, ideálne.
   Výnosnosť plodov, plodníc balíka hlivy ustricovej je pri 4 vlnách plodivosti /teda asi 6 mesiacov/ 40 – 60%.
   Letné mesiace moc neprajú tomtuto pestovaniu, avšak súčasný stav počasia a celá jeseň, ba aj zima, je to, čomu hovoríme pestovanie húb celoročne.

   FOTO: na Facebook: Dusan Hnilica,

   Odpovedať
 5. 2 roky ago
  Miroslav Ritomský

  Dobrý deň.
  V Turč. Klačanoch som mal otázku na Goji. Druhým rokom mi silno kvitne a aj napriek tomu, že mám 7ks silných vyspelých rastlín, nemám na nej žiadne plody.
  Vopred ďakujem za odpoveď.
  Miroslav Ritomský

  Odpovedať
 6. 2 roky ago
  Lubomira

  Dobry den,chcem sa opytat,ked si u vas kupim ovocne stromceky,ako skoro mi zarodia.dakujem,prajem prijemny vikend

  Odpovedať
  • 4 mesiace ago
   marián komžík

   ako ktoré. niektoré druhy prakticky v prvom roku po výsadbe. ktoré konkrétne máte na mysli??

   Odpovedať
 7. 1 rok ago
  Pavol Novák

  Dobrý deň.. prosím o informáciu , ak by som do predajne v Kalnek nad Hronom , ktorej som častým návštevníkom doniesol na identifikáciu konárik plodov slivky … bol by niekto ochotný mi ju zaradiť.
  Ďakujem a teším sa na odpoveď – Novák Pavol -Smolenice

  Odpovedať
 8. 11 mesiacov ago
  Ján

  Dobrý deň.
  Chcem sa spýtať, kde robím chybu pri pestovaní GOJI. Krásne zakvitne , ale plody sa nevyvinú. Po odkvitnutí okvetie ej so stonkou odpadne.

  Odpovedať
 9. 4 mesiace ago
  Igor Marček

  Prosím o informáciu aké odrody broskyne a marhule sa hodia do Banskej Bystrice.

  Odpovedať
  • 4 mesiace ago
   marián komžík

   určite treba siahnuť do odolnejších odrodách. na stránkach http://www.kohaplant.sk bude koncom leta rozhodne pripravená ponuka práve takýchto odrôd. =;o)

   ináč konkrétne – broskyne sočnaja ale napríklad i klasický redhaven. z marhúľ napríklad krasnosciokij, moskovskaja velikaja, kaunas,..

   Odpovedať
 10. 4 mesiace ago
  martin

  Dobry den,
  Prosim o informaciu o nahradne diely na krovinorez florabest z lidla

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>